Wednesday, September 28, 2016

Algklasside avavõistlusega päästeti kehv algus, MEDALID TULID!

Pelgulinna Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetajad on juba 13 järjestikku aastat viinud läbi Põhja-Tallinna ja Kristiine LO koolide algklasside kooliaasta esimest võistlust - murdmaa teatejooksu.  350 meetri pikkune ring tuleb viiel tüdrukul ja viiel poisil läbida vaheldumisi. Võistkonna peale läbitakse kokku 3500m. Võistlustel osaleb 9 kooli ning medaleid on jagunud kõikidele koolidele. Sel aastal avas oma võitude laeka ka Kalamaja Põhikool, võites IV klasside arvestuses I koha. Hõbemedalid ja II koha pälvisid Pelgulinna Gümnaasiumi tublid sportlased koosseisus: Marii Udal, Grete Barot, Reelika Kullamaa, Debora Moor, Annabel Laiva, Andero Piperal, Hendrik Haljasmäe, Robi Mikk, Kerdo Kivit, Artur Sprivul. III koht läks Ehte Humanitaargümnaasiumi võistkonnale.
III klassi väikesed jooksulapsed on pea igal aastal metsast kuldmedalitega koju läinud. Erand polnud ka sel aastal. I koht saavutati päris kindla edumaaga. Võistkonnas jooksid: Stella- Iiris Viire, Liisa Lotta Lõoke, Viktoria Puusepp, Lisandra Paltser, Ellen Kobin (kaks viimast on alles 2. klassi õpilased), Mattias Thomas Luhaväli, Birk Parvelt, Frank Mahmod, Ats Heinvere, Arp-Andreas Kaup (varus Ken-Sander Aasoja). II koha saavutas Kristiine Gümnaasiumi võistkond ning III kohale jäi Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi võistkond.
Ka V klasside arvestuses ei jäänud medal tulemata. Teistest pea jagu üle olid Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi jooksulapsed, II koha saavutas Audentese Erakooli võistkond ning III koht ja pronksmedalid tulid meile, Pelgulinna Gümnaasiumi tublidele jooksjatele: Keili Laan, Elis Ulla, Anna Maria Joll, Rutt Aaremäe, Kristiina Kesküla, Erki Haljasmäe, Karl-Patrik Illison, Tanel Darius Leis, Hendrik Jõessar, Mihkel Raagul (varus Egert Randla).
Ainus võistlusklass, kus meie ilma medalita jäime oli 6.-7. klasside koondis. Küll aga lohutuseks võin öelda, et meie võistkonnas olid poisid kõik alles 6. klassi õpilased. Noormeeste osas on aga poiste areng kasvav, seega vanemad (7. klass) poisid on ikka tugevamad. Meie koolist aga sel aastal 7. klassi poisse võtta ei olnud, ei mahu nad kooli võistkonda, kes nõrkade tulemuste pärast, kes ebasportliku suhtumise pärast. Aga järgmisel aastal on ka meie poisid 7. klassis ja siis toome medali ära! Nüüd aga pidime leppima 5. kohaga, kuid need lapsed, kes oma parima andsid ja kooli spordiau kaitsesid olid tublid: Kippen Närep, Karmel Udal, Marta Raidna, Annabel Lindmets, Merli Loorits, Bert Prants, Sten Arnar Pals, Remo Kobin, Enar Tiit Tänak, päeva päästis Egert Randla).  Võitjaks krooniti Lilleküla Gümnaasiumi võistkond, talle järgnesid Ehte Humanitaargümnaasiumi ja Karjamaa Põhikooli võistkonnad.
Aitäh õpetajatele: Riina Noole, Riina Randlepp, Nele Loo, Rea Lillemets ja Huvikeskus Kullo võistluste koordinaatorile Ronne Särale.

No comments: