Sunday, March 10, 2013

Üle pika aja suusavõistlustel!

Märts on ikka olnud Tallinna koolinoorte jaoks suusakuu. Siis peetakse kõikidele vanuseastmetele koolidevahelisi suusavõistlusi. Üle pika aja sai Pelgulinna Gümnaasium võistlema saata võistkonna ja seda oma väiksemate "suusahuntide" seas. Kõikidel võistlejatel tuli läbida 1,4 km pikkune võistlusdistants. Toimus individuaalvõistlus, kus hiljem summeeriti kooli esindanud õpilaste tulemused võistkonna punktideks. Loomulikult said vanuseklasside parimad kaela Kullo poolt medalid. Pelgulinna Gümnaasiumi edukaimaks suusatajaks osutus sel aastal BIRGIT RAIDNA, kes saavutas meie võistkonna liikmetest kõrgeima koha. Üldkokkuvõttes kuulus talle 109 võistleja hulgas 15. koht ning Põhja-Tallinna ja Kristiine LO koolide seas tubli 4. koht (23 võistlejat). Birgit on alles V klassi õpilane, seega on meil alust, et temast kuuleme veel tulevikuski. Tublilt sõitsid ka Kärt Heinvere, kes saavutas üldkokkuvõttes 31. koha ja linnaosa arvestuses 8. koha.Helise Tamm oli vastavalt 51. ja 12. Võistlustules samas vanusegrupis oli ka Kristina Lukki-Lukin (LO 18.)
Arvestatava panuse andsid ka 3.-5.. klassi noormehed, keda oli Pelgulinna Gümnaasiumi võistkonnas esindamas 3. Edvin Kin, Carl Erik Klamas ja Robin-Rei Taidema. 110 osaleja hulgas saavutas Edvin 38. koha, mis linnaosa arvestuses 23 võistleja hulgas andis 10. koha. Carl-Erik Klamas saavutas vastavalt 59. ja 11. koha. Robin-Rei Taidema kohtadeks jäid sel korral 103. ja 21. 
Võistlustules käis ka ainukese 6.-7. klasside esindajana meie tütarlaps Janely Krasnikov. Tema tulemused olid veidi tagasihoidlikumad, kuid siiski andis ta kooli heaks oma tubli panuse. Sest iga punkt annab koolile võimaluse pääseda sportlike koolide hulka.
Võistkonna arvestuses saavutas Pelgulinna Gümnaasium 3.-5. klasside tütarlaste arvestuses tubli III koha, seda linnaosa raames. Noormehed jäid 4. kohale.
Meie väikesed suusatajad on olnud väga tublid, sest ei kuulu ju hetkel Pelgulinna Gümnaasium isegi nende koolide hulka, kes suusatunde peavad.
Järgmisel aastal aga olukord paraneb ning ka meie koolis hakkavad toimuma kohustuslikud suusatunnid. Siis on oma oskustest võimalik teada anda juba palju rohkematel õpilastel, kes sel aastal võibolla eestlase tagasihoidlikkusele toetudes ei julgenud endast märku anda.
Suusajutu järjeks on mul kohustus kõigile teada anda, et meie koolis on ka gümnaasiumi osas õppimas 2 suusatajat, kes läbisid Tartu maratoni  - KULLA KROON täispika distantsi (63 km) ja MARK ÖVERUS poolmaratoni (31 km). Marki tulemus - 11. koht! (1811 osavõtjat).

No comments: