Tuesday, January 22, 2013

Millised varud on lõppemas, kas sportlikud või kohusetunde varud? Selles on küsimus!

Seoses linnosa koolide ujumisvõistlusega kerkisid üles just sellised küsimused. Kurb on tõdeda, et osalejate vähesus kimbutab ning mis kõige hullem, ka need koolid, milles on ujulad (Pelgulinna Gümnaasium ja Audentese Erakool) on hädas oma võistkondade komplekteerimisega, Põhjus ei olegi niivõrd ujumise tulemustes, vaid õpilaste väheses kohusetundes, vastutuses enda ja võistkonna suhtes. Teadmine, et ega minuga ei tohi, ega saa midagi ette võtta, lubab tänapäeva õpilasel käituda häbematult ning kohusetundetult. Kui vaadata õpilase seisukohalt, siis võib ju mõelda: "kama see õps", aga millise näoga sa vaatad oma kaasõpilase poole? Vastan: "Samasuguse näoga, millega ma peeglisse vaatan". See tähendab, et olen enesekeskne, mind huvitab ainult see, mis mulle meeldib, teiste arvamus ei lähe korda, ehk õpilaskeeli "ei koti" ja "lasen kõik üle". Kurb ma ütlen, kurb.
Kevadel, peale jalgpalli võistlust neljandatele ja viiendatele klassidele, rõõmustasin, sest Pelgulinna Gümnaasiumisse on jälle sport tagasi tulnud. Just sellest vanusest ootan head järelkasvu 2012.a kevadel lõppenud spordipõlvkonnale. Aga seni kuni need väiksed poisid ja tüdrukud kasvavad, peame kannatama ja närve rikkuma.
Nüüd aga asja juurde. Just need V klassi poisid päästsid eilse ujumisvõistluse, muidu oleks noormeeste võistkond 10x50m teateujumises jäänud võistlusest kõrvale. Need tublid lapsed olid Carl-Erik Klamas ja Jürgen Tamm (5c). Põhja-Tallinna ja Kristiine LO ujumisvõistlus Audentese ujulas lõppes tavapäraselt. Nagu klassika: "kord Vestmann alla ja Piibeleht peal, kord Piibeleht all ja Vestmann peal". Noormeeste võistluse võitis Pelgulinna Gümnaasium: Gregor Semidor, Ron Tõnnison, Rait Uritam, Rednar Kõvask, Silver     Plaser, Luciano- Ragnar Vellend, Martin Meos, Jürgen Tamm, Carl-Erik Klamas, Reino Sigur. Neidude võistkond saavutas Audentese Erakooli järgi II koha ning ujuti koosseisus: Kaire Jürgenson, Katariina Mälk, Kadri Kalmus, Solveig Saar, Eliise Proos, Kelli Rüütli, Hanna-Maria Leemets, Maria Stoljarova, Anna Stina Reinas, Sandra Tael.
Aitäh, tublidele ujujatele, kes ei pea paljuks oma kooli esindada!

No comments: