Monday, May 20, 2019

Medalite sadu!

Kergejõustiku võistlused lõpetavad algklasside koolispordi pingelise spordiaasta. Tavapäraselt on need, Põhja-Tallinna ja Kristiine LO koolide võistlused toonud Pelgulinna Gümnaasiumile hulganisti medaleid, seda nii pendelteatejooksus kui ka individuaalaladel. Erandiks polnud ka täna peetud võistlused. Lilleküla gümnaasiumi eestvedamisel tegid tänasel võistlusel avastardi 3. klasside õpilased. Neil oli võistluskavas 10x60m pendelteatejooks, 60m jooks ja kaugushüpe. Väga edukalt esinesid meie väikesed kergejõustiku neiud MIRTEL ROOSIMÄGI ja PAULINE LILL, kes võitsid mõlemad ühe kuld- ja kaks hõbemedalit. Mirtel võitis 60m jooksu ajaga 9,3 sek. Pauliine jooksis välja II koha, tema ajaks mõõdeti 9,5 sek. Kaugushüppe poodiumikohad olid aga vastupidised. Võitis Pauline 3.69-ga, hõbemedalile jäi Mirtel tulemusega 3.66. Mõlemad neiud kuulusid ka 10x60m pendelteatejooksu hõbemedali saavutanud võistkonda.  Teatejooksu võistkonnas jooksud: Mirtel Roosimägi, Pauline Lill, Triin Marta Oiderma, Ann Marii Kaup, Anna Liisa Lindmets, Johannes Lillemets, Eldar Liim, Revo Maimre, Daniel Kolk, Mairo Haavasalu. Noormehed sel korral individuaalsetele medalikohtadele ei jõudnud.
4. klasside võistlusel näitasid kõrget klassi TRISTJAN JAANSON, ELLEN KOBIN ning NORA MARIA MEIORG. Tristjan võitis  ülekaalukalt mõlemad võistlusalad, olles kaasvõistlejatest peajagu üle. 60m jooksu võit tuli ajaga 8,3 (II koha tulemus 8,9), kaugushüppe tulemuseks mõõdeti tulemus, mis annaks kõrgeid kohti ka gümnaasiumi arvestuses, 4.69! II koht jäi poole meetri kaugusele, 3.90.
Nora Maria Meiorg võitis kaugushüppes pea nelja meetrise tulemusega (3.89) I koha ning 60m jooksus pääses finaali, kuid tulemus 9,6 andis vaid 4. koha. Ellen Kobin võttis nendelt võistlustelt kolm hõbemaedalit (kaugus 3.79, 60m jooks 9,0 ja pendelteatejooks). Hõbemedali väärilises  pendelteatejooksu võistkonnas jooksid: Ellen Kobin, Nora Maria Meiorg, Annemari Laugal, Lenna Teigar, Karoliine Kaisa Miller, Tristjan Jaanson, Frank Hugo Lang, Karl Hendrik Laud, Uku Aksel Klaos, Kaarel Kaldmaa.
5. klasside arvestuses tõi "kastanid tulest välja" individuaaldistantsidel BIRK PARVELT, kes noppis nendelt võistlustelt kaks kuld - ja ühe hõbemedali. Kuldmedali vääriliseks osutus kaugushüppe tulemus 4.55, hõbemedali andis 60m jooksus tulemus 8,1. Lisaks kuldmedal pendelteatejooksu võistkonna koosseisus. 10x60m pendelteatejooksus I koha saanud võistkonda kuulusid: Birk Parvelt, Andreas Arp Kaup, Kaspar Tamm, Frank Mahmoud Hammad, Lucas Kris Leis, Stella Iiris Viire, Liisa Lotta Lõoke, Vanessa Scarlett Press, Hanna Aidas, Viktoria Puusepp.
Aitäh õpetajatele: Nele Loo, Riina Noole, Riina Randlepp, kes lapsi võistlustel saatsid ja suunasid.