Sunday, October 9, 2016

Väravatesadu juba alagrupimängudes! Vahegrupis läks raskeks.


Vahegrupimängud Snelli staadionil olid juba uuest klassist tasemega. Esimeses mängus Lasnamäe Vene Lütseumiga asusime suisa RASMUS RAIDNA tabamusest 1:0 juhtima, kuid kahjuks üsna ruttu tuli vastuvärav ja viigiseis 1:1. Siis põrutasid vastased meile veel ühe värava ja olimegi kaotusseisus 2:1. Järgnevad mängud GAG ja Rahumäe PK vastu olid meile aga nagu halb unenägu. Kaotus 4:0 mõlemas mängus ja olidki kõik edasipääsu võimalused luhtunud. Kuid ei midagi hirmsat, järgmisel aastal proovime jõudu gümnaasiumi osas.
Kooliaasta alguse vast kõige oodatuim võistlus on põhikooli poiste jalgpalli võistluste algus. Ei möödu ühtegi aastat, kui vaevalt saab uus kooliaasta alata ja juba esitatakse küsimus "millal siis jalgpall alustab?" Nüüd ta siis algaski ja Pelgulinna Gümnaasiumi jaoks hiilgama hästi. Kas tõesti on JK Nõmme Kalju töö vilja kandnud ja meie, Pelgulinna Gümnaasiumi õpetajad ja õpilased, saame maitsta võiduvilju. Loomulikult on meie võistkonnas ka teiste klubide jalgpallureid, nagu FC Flora ja FC Levadia, FC Legion Tallinn.
Koolide jalgpalli turniirid on ülesehitatud natuke teistmoodi, kui oleme harjunud. Parimad peavad välja selginema väga lühikese mänguajaga, väga väikesel väljakul ning väikeste väravatega. Aga seda kõike sellepärast, et võistkondi on palju (sel aastal 8 alagruppi, igas 5 meeskonda) ja valget mänguaega järjest külmeneva ilmaga vähe.Nii alustatigi alagrupimänge Tallinna Kunstigümnaasiumi väljakutel mängides 2x10 min ja 7+1 mängijaga. Meeskonnas: Deivid Tagirovs (väravas), Heiti Heli, Artur Lukki, Markus Mäekivi, Oliver Lavits, Tõnu-Rait Riisimäe, Siim Ruus, Kert Tatsi, Meelis Mölder, Kender Põld, Henry Naptal, Rasmus Raidna, Jürgen Jõgi, Karl Johannes Papp (2 viimast alagrupimängudes).
Neljas mängus olime tunnistajaks kolmele HATTRICKILE! Esimeses mängus Ehte Humanitaargümnaasiumiga said sellise trikiga hakkama OLIVER LAVITS ja MARKUS MÄEKIVI. Mängu lõpptulemuseks ülivõimas võit 7:1, kus "tordile kirsi" pani veel ühe väravaga HEITI HELI, kes omakorda meisterdas 3 väravat mängus Kalamaja Põhikooliga, seal "pani I-le täpi" OLIVER LAVITS. Lõppseisuks kujunes uhke 4:0 võit!
Mängus Tallinna Kunstigümnaasiumiga olid taas hoos OLIVER (2 väravat) ja HEITI (1 värav). Ilmselt alagrupi kõige raskemas mängus Karjamaa Põhikooliga tõi "kastanid tulest välja" KENDER PÕLD, kelle löödud väravaga vormistas meie tubli ja väga oskuslikult mänginud meeskond turniiritabelisse viimasegi võidu 1:0 ning läheb vahegrupimängudele täiseduga.
Jalgpall on väga ilus vaadata, kui platsil on mängijad, kes teavad, mida teevad ja teevad seda hästi!

No comments: