Friday, February 19, 2016

Finaalturniiri uks löödi nina ees prõmm kinni.


Korvpalli turniir Tallinna koolide meistrivõistlustel lõppes meie koolile ebasobivalt. Viis mängu, mis viinuksid finaalturniirile, kulgesid põnevas heitluses edasipääsu poole. Kolm mängu ideaalsetes tingimustes (RAM kooli võimla) ja kaks viimast, usute või mitte, aga väiksemas, kui Pelgulinna Gümnaasiumi võimla - Mustamäe Gümnaasiumi väikeses saalis. Olen nõus, et vähemalt kolmele võistkonnale olid ju võrdsed võimalused, aga mängida 5vs5 saalis, kus mänguruumi vaid võrkpalli platsi jagu, ei ole normaalne. Jah, reeglistik lubab, et võistkondade kokkuleppel võib mängida ka 4vs4 või 3vs3, siis sel korral me kokkulepet ei saavutanud. Kaotajate jaoks on ikka alati kohtunikul kas või väike süü, aga sel korral ma tõesti tunnen, et vile kaldus Mustamäe võistkonna kasuks.  Kaotada peab oskama ja teen siinkohal suure kummarduse Pelgulinna Gümnaasiumi võistkonna, eriti kapteni Carl Erik Klamase poole. Sellises situatsioonis, kus teed kaitses tohutut tööd ja vilet vigade puhul ei järgne, suutis Carl Erik väga viisakaks jääda ja pöördus kohtuniku poole sõnadega "Kohtunik palun..." See on väga erakordne, tavaolukordades kuuleme ikka sõimu ja koledaid sõnu. 

Mängu tulemustest.
Pelgulinna G - RAM Kool 18:57 (Carl Erik Klamas 7p, Sander Kangur 6p, Hendrik Kangur 2p, Karl-Master Olde 2p, Arto Raiend 1p). RAM Kool oli tõesti võimas!
Pelgulinna G - Ühisgümnaasium 36:34 (Carl Erik Klamas 17p, Hendrik Kangur 10p, Sander Kangur 5p, Karl-Master Olde 4p). Väga võitluslik mäng, tasavägine ja närvesööv. Võitis parem, kellele naeratas ka õnn.
Pelgulinna G - Tehnikagümnaasium 22:32 (Carl Erik Klamas 8p, Hendrik Kangur 6p, Sander Kangur 4p, Marko Vahter 2p). Väga võitluslik ja agressiivne mäng. Meie poolt palju pallikaotusi, mis muutus määravaks.
Pelgulinna G- Lasnamäe Vene Lütseum 60:12 (Hendrik Kangur 15p, Sander Kangur 13p, Carl Erik Klamas ja Jürgen Tamm 12 p, Arto Raiend, Joosep Põldre, Robin Oja kõik 2p). Uskumatu, miks Lasnamäe VL õpetaja selle võistkonna üldse turniirile üles andis. See oli piinlik poistele endile, aga ka aja ja ressursi raiskamine. Ka vigastuste oht suurem.
Pelgulinna G- Mustamäe Gümnaasium 24:37 (Sander Kangur8p, Jürgen Tamm 6p, Carl Erik Klamas, Karl-Master Olde mõlemad 5p,). Sellest mängust ma artikli alguses rääkisin. Pean meeles vaid üht, et Mustamäe Gümnaasiumisse mängima enam ei lähe, korraldan sel juhul mängud ise. See pole võimla, see on tuba.
Pelgulinna Gümnaasiumi spordiau kaitsesid ja tegid seda hästi järgmised õpilased: Carl Erik Klamas, Sander Kangur, Hendrik Kangur, Karl- Master Olde, Jürgen Tamm, Marko Vahter, Arto Raiend, Joosep Põldre, Robin Oja.
Õpetajana olen oma noore võistkonna üle väga uhke. Järgmisel aastal oleme suuremad ja näitame, kus tegelikult meie koht on ja see on finaalturniiril!
Tänan ka spordiklubisid: RIM, Haaberti SK, BC Kalev STAR, kelle kasvandikud on meie kooli nii kaugele aidanud.
Korvpalli võtmesõna - Kui ei ole palliga midagi teha, hoia kinni!

No comments: