Friday, January 22, 2016

Põhikooli noormehed täiseduga edasi!

Eelmisel nädalal lõppesid Tallinna koolinoorte põhikooli noormeeste korvpalli poolfinaalgruppide mängud. Pelgulinna Gümnaasiumi võistkond läks täiseduga edasi. Kahest mängust võideti mõlemad. Mängud toimusid Pirita Majandusgümnaasiumi suures ja avaras võimlas, kus mänguruumi maailm. Esimeseks vastaseks olid kohe võõrustajad. Mängupilt kallutas kõvasti Pelgulinna võistkonna kasuks, poolajaks juhtisime 16:4 ja mängu lõpptulemuseks jäi 27:9 Pelgulinna Gümnaasiumi kasuks. Siinkohal pean ära märkima, et mänguaega koolide vahelistel võistlustel on vaid 4x7 minutit jooksvat aega. Sellest ka sellised väikesed skoorid. Selles mängus viskasid punkte Carl Erik Klamas (10p), Hendrik Kangur (7p), Jürgen Tamm (6p) ja Sander Kangur (4p). Mängupäeva teine mäng tuli kohe otsa mängida, sel korral vastasteks Tallinna 21. Kooli võistkond. Ka selle mängu võitsime, kuid pingutamist platsil oli tunduvalt rohkem. Poolajaks oli seis 10:7 Pelgulinna Gümnaasiumi võistkonna kasuks ja mängu lõppskooriks 29:22 samuti meile. Suurimaks "korvikütiks" taas Carl Erik (15p), talle järgnesid Sander (7p), Jürgen (4p), Joosep Põldre (2p) ja Karl-Master Olde (1p).

Võistkonnas mängisid veel eelnimetatuile Marko Vahter ja Robin Oja.
Siinkohal pean ära märkima, et Pelgulinna Gümnaasiumi võistkond on veel noor. Tegemist on valdavas osas 8. klassi noormeestega, Robin on 7. klassi poiss ja Joosep alles 4. klassis. Vaatamata oma noorusele oli Joosep platsil väga asjalik ja mängis võrdväärselt oma kaaslastega, mis sellest, et peajagu lühem, ta tõi teises mängus nagu märgitud ka 2 väärtuslikku punkti ja seda rünnakust. Pelgulinna Gümnaasiumit on noormängijad ka enne, vääriliselt abistanud. Carl Erik oli 6. klassis, kui ta esindas Pelgulinna Gümnaasiumit gümnaasiumi osa turniiril (siis oli 3 põhikooli õpilast veel lubatud).